Mini Serrefine
Details
Item No. 18053-28
Smallest bulldog type hemostatic clamps with a 3mm spring width.
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Surgical Stainless Steel (Inox) |
| Clamp Pressure: | Medium |
| Clamping Length: | 6 mm |
| Jaw Dimensions: | 6 x 2 mm |
| Length: | 28 mm |
| Net Weight: | 1 g |
| Serrated: | Yes |
| Shape: | Curved |
Our products are not intended for use on or in humans.
Variants
| Item No. | Preview | Shape | Varianten Mobil | Price/Quantity |
|---|