Moria Barraquer Retractor
Details
Item No. 17300-02
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Surgical Stainless Steel (Inox) |
| Length: | 3.4 cm |
| Maximum Spread: | 1.5 cm |
| Net Weight: | 2 g |
| Teeth: | Wire |
| Teeth Depth: | 4 mm |
| Teeth Length: | 7 mm |
| Teeth Width: | 4 mm |
Our products are not intended for use on or in humans.
$52.00
Content:
1
Variants
| Item No. | Preview | Length | Maximum Spread | Teeth Depth | Teeth Length | Teeth Width | Variant properties | Price/Quantity |
|---|