Micro Clip
Details
Item No. 18555-03
Lightweight with strong clamping pressure. Delicate atraumatic serrations.
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Titanium |
| Clamp Pressure: | Medium |
| Grampress: | 100 g |
| Jaw Dimensions: | 6 x 1 mm |
| Length: | 15 mm |
| Net Weight: | 1 g |
| Serrated: | Yes |
| Shape: | Straight |
Our products are not intended for use on or in humans.
$177.50
Content:
1
Variants
| Item No. | Preview | Alloy / Material | Clamp Pressure | Grampress | Jaw Dimensions | Length | Shape | Variant properties | Price/Quantity |
|---|