Adson Forceps - 1x2 Teeth
Details
Item No. 11027-12
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Surgical Stainless Steel (Inox) |
| Length: | 12 cm |
| Net Weight: | 20 g |
| Tip Dimensions: | 1.5 x 2 mm |
| Tip Shape: | Straight |
| Tip Thickness: | 2 mm |
| Tip Width: | 1.5 mm |
| Tips: | 1x2 Teeth |
Our products are not intended for use on or in humans.
$41.00
Content:
1