Adson-Brown Forceps
Details
Item No. 11627-12
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Surgical Stainless Steel (Inox) |
| Length: | 12 cm |
| Net Weight: | 21 g |
| Tip Dimensions: | 2 x 1.4 mm |
| Tip Shape: | Straight |
| Tip Width: | 1.4 mm |
| Tips: | Shark teeth |
Our products are not intended for use on or in humans.
$82.00
Content:
1