Graefe Forceps - Titanium
Details
Item No. 11651-10
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Titanium |
| Length: | 10 cm |
| Net Weight: | 6 g |
| Tip Dimensions: | 1.2 x 0.9 mm |
| Tip Shape: | Slightly curved |
| Tip Width: | 1.2 mm |
| Tips: | Serrated |
Our products are not intended for use on or in humans.
Variants
| Item No. | Preview | Tip Shape | Varianten Mobil | Price/Quantity |
|---|