Anatomical Standard Forceps - Straight
Details
Item No. 11000-30
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Surgical Stainless Steel (Inox) |
| Length: | 30 cm |
| Net Weight: | 98 g |
| Tip Dimensions: | 4 x 2.25 mm |
| Tip Shape: | Straight |
| Tip Width: | 4 mm |
| Tips: | Serrated |
Our products are not intended for use on or in humans.
Variants
| Item No. | Preview | Length | Tip Dimensions | Tip Width | Varianten Mobil | Price/Quantity |
|---|