Diethrich Clamp
Details
Item No. 18039-45
Provides good access to deep seated vessels.
| Name | Characteristic |
|---|---|
| Alloy / Material: | Surgical Stainless Steel (Inox) |
| Clamp Pressure: | Light |
| Clamping Length: | 8 mm |
| Grampress: | 80 g |
| Jaw Dimensions: | 8.6 x 1.3 mm |
| Length: | 50 mm |
| Net Weight: | 2 g |
| Serrated: | Yes |
| Shape: | Angled |
Our products are not intended for use on or in humans.
Variants
| Item No. | Preview | Length | Shape | Varianten Mobil | Price/Quantity |
|---|